Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів
photo

КОНСУЛЬТАЦІЇ ДЛЯ ФІЗИЧНИХ ОСІБ ЩОДО ОЦІНКИ РИЗИКІВ ЗБЕРІГАННЯ ЦІННОСТЕЙ У БАНКІВСЬКИХ СЕЙФАХ (ДЕПОЗИТНИХ ЧАРУНКАХ).

У відкритих джерелах інформації періодично з'являються згадки про зникнення цінностей клієнтів із банківських депозитних чарунок та про позови між орендарями чарунок та банками. При цьому часто йдеться не про злам із явними пошкодженнями металоконструкцій, а про те, що вміст чарунки «випарувався» незрозумілим способом. Іноді, подібну інформацію можна віднести на рахунок шахрайських дій клієнтів, які намагаються шантажувати банки оприлюдненням компрометуючої інформації з метою отримання відступних. Однак, у більшості випадків подібна інформація дуже схожа на правду. Такі випадки дуже неприємні для клієнтів, тому що, відповідно до договорів оренди депозитних чарунок, банки не знають, що в них зберігається, і, як наслідок, довести обсяги збитків дуже складно.

Щоб не потрапляти в подібні ситуації, для клієнтів дуже важливо ще до початку використання депозитних чарунок розуміти, наскільки технічні можливості обраного депозитарію здатні забезпечити збереження їх цінностей.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ КОНСАЛТИНГОВІ ПОСЛУГИ З ОЦІНКИ РИЗИКІВ ЗБЕРІГАННЯ ЦІННОСТЕЙ У БАНКІВСЬКИХ ДЕПОЗИТНИХ ЧАРУНКАХ.

Як сказав відомий письменник М. Жванецький про радянські автомобілі: «загальний вигляд опанували, тепер подробиці не пропускати б». Щодо технічних характеристик депозитних чарунок та способів їх експлуатації, ця крилата фраза є особливо актуальною.

На даний час в Україні немає жодного нормативного документа, який визначає конструкції депозитних чарунок, вимоги до замків, що використовуються в них, організацію системи контролю доступу та захисні характеристики самого обладнання. Тому вітчизняні виробники виготовляють депозитні чарунки виходячи зі свого власного досвіду, а банки купують те, що вважають для себе вигідним. Природно, у багатьох випадках, і перші і другі на перше місце ставлять власний прибуток (тобто, чим дешевше вироби, тим краще). Як при цьому враховуються інтереси користувачів депозитних чарунок, саме є предметом консалтингових послуг з оцінки ризиків. У консультації не йдеться про оцінку репутації банку та аналіз послужних списків співробітників. Метою консультації є оцінка технічних характеристик банківських сейфів та адекватності їх інтеграції до системи контролю доступу.

З метою протидії можливим спробам використання консалтингових послуг для розробки методів несанкціонованого доступу до вмісту депозитних чарунок опис можливих технологій замовникам не надається.

СПОСОБИ НАДАННЯ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ ЩОДО ОЦІНКИ РИЗИКІВ ЗБЕРІГАННЯ ЦІННОСТЕЙ У БАНКІВСЬКИХ ДЕПОЗИТНИХ ЧАРУНКАХ.

Сховища, в яких розміщуються депозитні чарунки, належать до приміщень з обмеженим доступом. Такий підхід є абсолютно виправданим. Вхід дозволяється лише уповноваженим банківським співробітникам та клієнтам, які пройшли процедуру ідентифікації. Це накладає відбиток на варіанти надання консалтингових послуг. Робота може бути виконана одним із наведених нижче способів:

  1. клієнту можуть бути рекомендовані депозитарії, в яких, на думку консультанта, найкраще реалізовані технічні методи захисту вмісту депозитних чарунок;
  2. клієнт орендує депозитну чарунку на короткий термін без розміщення цінностей і кілька разів відвідує депозитарій. Після цього він відповідає на запитання консультанта та отримує оцінку ризиків. Результативність консалтингових послуг, у цьому випадку, значною мірою залежить від адекватності наданої клієнтом інформації;
  3. консультант орендує депозитну чарунку на короткий термін у обраному клієнтом депозитарії та кілька разів відвідує його. Після цього здійснюється оцінка ризиків для клієнта.

Примітка: як уже зазначалося вище, жоден із способів оцінки ризиків не передбачає надання клієнту прямої або опосередкованої інформації про можливі методи використання технічних недоліків конкретних депозитних чарунок для здійснення несанкціонованого доступу до їхнього вмісту.

ВАРТІСТЬ НАДАННЯ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ ЩОДО ОЦІНКИ РИЗИКІВ ЗБЕРІГАННЯ ЦІННОСТЕЙ У БАНКІВСЬКИХ ДЕПОЗИТНИХ ЧАРУНКАХ.

Вартість надання консалтингових послуг залежить від обраного способу, матеріальних витрат і витрат часу.

🠔 на головну сторінку