Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів
photo

КОНСУЛЬТАЦІЇ ІЗ БУДІВНИЦТВА СХОВИЩ ЦІННОСТЕЙ У БУДИНКАХ, ОФІСАХ, БАНКАХ

Більшість людей, які не мають відношення до роботи банківської системи, чули термін «банківське сховище». При цьому вони вважають, що сховище цінностей може бути побудоване тільки в банку. В уяві виникають кадри з художніх фільмів, у яких двері метрової товщини зачиняються десятком велетенських хромованих ригелів. Насправді все дещо інакше.

Почнемо з того, що термін «банківське сховище» не зовсім коректний, оскільки характеризує виріб за місцем встановлення, а не за призначенням. Правильніше використовувати термін «сховище цінностей». Це технічно вірніше і підкреслює, що сховище може бути змонтоване не тільки у банку. Друга неточність полягає в тому, що візуалізація «банківського сховища», як надпотужної та дуже дорогої конструкції лише частково відповідає дійсності.

ЩО ТАКЕ «СХОВИЩЕ ЦІННОСТЕЙ»

На теперішній час в Україні діє Стандарт Європейського Союзу ДСТУ EN 1143-1:2019, який визначає способи випробування та класифікацію сховищ цінностей та дверей сховищ цінностей. Згідно з визначенням Стандарту, сховище цінностей (strongroom) – це устаткування, яке захищає від крадіжки зі зламом, всі внутрішні розміри якого в закритому стані більше 1 метра (при менших лінійних розмірах використовується термін «сейф»).

Відповідно до Стандарту, за результатами випробувань сховищам та їх дверям надаються класи опору зламу - від нульового до тринадцятого. Відразу уточнимо, те, що показують у голлівудських фільмах – це сховища найвищого класу захисту – тринадцятого. Сховища менших класів опору зламу, виглядають не такими вражаючими. Це не означає, що вони погані. Просто немає сенсу вибудовувати коштовну конструкцію для невеликих сум цінностей.

ДЕ МОЖЕ БУТИ ЗБУДОВАНЕ СХОВИЩЕ ЦІННОСТЕЙ

Сховище цінностей може бути побудоване у банку, офісі чи приватному будинку. Тобто. у будь-якій будівлі. Дуже хочеться додати фразу – на будь-якому поверсі. На перший погляд, таке твердження здається сумнівним - так як вага конструкцій може перевищувати допустимі навантаження на перекриття. Але це лише на перший погляд. Справа в тому, що Стандарт не визначає конструкції сховищ, та з яких матеріалів вони мають виготовлятися. Єдиний критерій – сховища цінностей повинні витримати випробування та підтвердити свою відповідність певному класу опору зламу. Як досягти необхідних захисних характеристик, і з яких матеріалів виготовляти сховища, належить до компетенції виробника. Тобто, ті самі захисні характеристики можна отримати за допомогою використанні конструктивних матеріалів різної питомої ваги. При цьому в рамках одного класу, захисні характеристики сховищ цінностей будуть абсолютно рівноцінні. Відмінність буде у їхній вазі та вартості.

ДЛЯ ЧОГО ПОТРІБНІ КОНСУЛЬТАЦІЇ ЩОДО БУДІВНИЦТВА СХОВИЩ ЦІННОСТЕЙ:

  1. Визначення технічної можливості будівництва сховища на конкретному об'єкті.
  2. Визначення конструкційних матеріалів для виготовлення сховищ цінностей відповідно до умов його експлуатації на конкретному об'єкті.
  3. Зниження витрат на будівництво сховища шляхом використання існуючих будівельних конструкцій як елементів його захисної оболонки.
  4. Адаптація конструкції сховища до систем контролю доступу та сигналізації.
  5. Вибір класу сховища для об'єкту.
  6. Організація робіт з випробувань (експертизи) сховища цінностей та його сертифікації.

ВАРТІСТЬ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ ІЗ БУДІВНИЦТВА СХОВИЩ

Вартість консалтингових послуг залежить від їх обсягу та способу реалізації. У будь-якому разі, економічний ефект від їх використання у багато разів перевищує витрати на будівництво сховища наосліп.

🠔 на головну сторінку