Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів
photo

КОНСУЛЬТАЦІЇ З ВИПРОБУВАНЬ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ

Нормативна база, що визначає випробування та сертифікацію кулетривких конструкцій, є найбільш важливою для неухильного застосування серед усіх засобів інженерно-технічної укріпленості (ІТУ).

Основне призначення кулетривких конструкцій – захист людей від ураження вогнепальною зброєю. Тому, якщо конструкції не випробувані та не сертифіковані, це може призвести до летальних наслідків для користувача та реального тюремного терміну для виробника.

СТОСОВНО ЯКИХ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ НАДАЮТЬСЯ КОНСУЛЬТАЦІЇ

Відразу необхідно зазначити, що мова не йде про кулетривкі конструкції військового призначення – бронежилети, елементи захисту вогневих точок, тощо. Консалтингові послуги надаються стосовно видів продукції, які використовуються для захисту людей у банках, на підприємствах, у житлових будинках та квартирах.

ОСНОВНІ СКЛАДНОЩІ ПІД ЧАС ВИПРОБУВАНЬ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ

  1. Випробування проводяться обмеженою кількістю лабораторій, що мають спеціально обладнані тири та стенди для стрільби з балістичних стволів.
  2. Негативний результат випробувань призводить до необхідності виготовлення нових зразків та повторних витрат на весь процес випробувань та сертифікації.
  3. Результати випробувань та сертифікації кулетривких конструкцій мають конфіденційний характер. Як наслідок, неможливо використати чужий досвід.
  4. Висока відповідальність, у тому числі кримінальна, за відповідність характеристик серійної продукції випробуваним зразкам.
  5. Складність контролю правильності проведення випробувань у зв'язку з використанням під час їх проведення спеціальних видів приладів, обладнання та оснащення (визначення початкової швидкості польоту кулі, поворотні стенди, прилади наведення на ціль тощо).
  6. Складність правильного масштабування розмірів зразків для проведення випробувань.
  7. Відсутність у Державному Стандарті опису правильності кріплення окремих кулетривких елементів один до одного для утворення цільної конструкції.
  8. Наявність у Державних Стандартах обмеженого переліку кулетривких конструкцій – шибок, вікон, дверей, жалюзів. Вимоги до передавальних модулів, кулетривких перегородок, тощо отримуються шляхом адаптації їх конструкцій до вимог стандартизованих виробів.

ЧИ МОЖНА РОЗІБРАТИСЯ В НОРМАТИВНІЙ БАЗІ З ВИПРОБУВАННЬ І СЕРТИФІКАЦІЇ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ НЕ МАЮЧИ ПРАКТИЧНОГО ДОСВІДУ

Якщо відповісти одним словом – ні. Як зазначалося вище, нормативна база по кулетривким конструкціям має неповний характер. Крім того, випробування із застосуванням вогнепальної зброї, завжди мають закритий, для сторонніх, прядок. На рівні з прострілом дослідних зразків досліджуються питання утворення уламків, які можуть вразити людей. Таким чином, з описаного вище, слідує однозначний висновок - без великого практичного досвіду розібратися в нормативній базі, що діє, неможливо.

ВАРТІСТЬ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ З ВИПРОБУВАНЬ ТА СЕРТИФІКАЦІЇ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ

Консалтингові послуги можуть надаватись на основі матеріалів замовника або з виїздом на об'єкт. Вартість консалтингових послуг залежить від обсягу виконуваних робіт та розраховується індивідуально.

У будь-якому випадку вартість консалтингових послуг у багато разів менша, ніж втрати від неправильного застосування стандартів, що регламентують випробування та сертифікацію кулетривких конструкцій, особливо з урахуванням того, що ціна питання – людське життя.

🠔 на головну сторінку