Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів
photo

КОНСАЛТИНГОВІ ПОСЛУГИ З ВИБОРУ СЕЙФІВ У КВАРТИРИ, ОФІСИ, БАНКИ.

На перший погляд, здається, що немає нічого складного в тому, щоб вибрати сейф для квартири, офісу чи банку. Але це лише на перший погляд. Слово «сейф» (safe) у перекладі з англійської означає – «зберігати». Тобто, сейфи, у широкому значенні слова – це механічні захисні пристрої, які призначені для зберігання цінностей, документів, тощо, та захисту від несанкціонованого доступу. В цьому місці починається найцікавіше. Існує безліч впливів, від яких потрібен захист – крадіжка, пожежа, електро – магнітні поля тощо. Цілком очевидно, що за однаковою назвою - «сейф», конструктивно ховаються різні вироби. Нерозуміння цього, при виборі сейфів, може призвести до можливих втрат у майбутньому. Фактично, щоб правильно вибрати сейф для конкретних умов експлуатації, необхідно чітко співвіднести чисельне значення його захисних характеристик із можливим рівнем впливу на вміст. Але це не єдина складність. Є ще одна специфічна особливість, яка принципово відрізняє процес купівлі (вибору) сейфів від інших товарів.

СПЕЦИФІКА ВИБОРУ СЕЙФІВ.

Головна складність у виборі сейфів полягає у неможливості проведення тест – драйву. Купуючи будь-який інший товар, ми маємо можливість перевірити його працездатність – проїхатися автомобілем, оцінити якість зображення телевізора, звучання музичного центру або нагріти склянку води у мікрохвильовій пічці. Перевірити «працездатність» сейфа покупець не може за визначенням. Сейф починає виконувати свої захисні функції лише під впливом на нього руйнівних чинників. У будь-який інший час, сейф - це просто ящик для розміщення будь - яких предметів. Тобто, купівля сейфів здійснюється без можливості перевірки основних споживчих властивостей, за які сплачуються гроші. Звичайно, така специфічна особливість у виборі сейфів істотно піднімає рівень відповідальності за прийняті рішення і може мати невиправні наслідки.

Дуже складним напрямом при ухваленні рішення щодо купівлі конкретної моделі сейфа є замки. Їхня різноманітність просто вражає - ключові, кодові, біометричні,тощо. Не кожен може розібратися, чому ціна зовні схожих замків відрізняється в десятки разів.

З вище викладеного випливає очевидний висновок – для того, щоб не припуститися помилки у виборі сейфів, необхідно мати глибокі практичні знання з цього питанні.

ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО ОБРАТИ СЕЙФ ДЛЯ ДОМУ, ОФІСУ АБО БАНКУ НА ОСНОВІ ЗАЯВЛЕНИХ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК.

Теоретично – можна. Насправді – дуже складно.

Насамперед, це пов'язано з тим, що існує безліч Стандартів, на підставі яких проводяться випробування сейфів та присвоюються класи захисту. При цьому, жоден Стандарт не визначає конструкції сейфів – це питання залишається на розсуд виробника. Тобто, одні й ті самі захисні характеристики у різних виробників, можуть бути отримані за допомогою використанням різних технічних рішень. Такий підхід визначає першу складність для покупця – оцінити, яка конструкція сейфу, за аналогічних захисних характеристик, є оптимальною для його умов експлуатації.

Друга складність полягає в тому, що класи захисту, присвоєні сейфам за різними стандартами, при зовнішній схожості чисельних значень, означають різні захисні характеристики. За наявності великої кількості вільного часу та вміння читати технічну літературу, у цьому можна спробувати розібратися самостійно, але ймовірність помилки залишається досить високою.

Третя проблема вибору сейфів стосується покупців, які працюють у системах Національного Банку України, Міністерства Фінансів, Міністерства Юстиції та Міністерства Внутрішніх Справ. Ці структури мають відомчу нормативну базу, що визначає правила експлуатації сейфів. Слід зазначити, що ці нормативні бази не повні і суперечать одна одній. Тому сейфи, які мають використовувати нотаріуси у своїй роботі, принципово відрізняються від аналогічних виробів для пунктів обміну валют. При цьому за помилки, допущені при купівлі сейфів, регулятори накладають реальні штрафні санкції.

Четверта складність пов'язана з тим, що сейфи ефективно виконують свої захисні функції за умови, що вони інтегровані в загальну систему безпеки об'єкту. При виборі сейфів треба враховувати наявність/відсутність засобів інженерно-технічної укріпленості, пультової та фізичної охорони.

ЧИ МОЖНА КУПУВАТИ СЕЙФИ НА ОСНОВІ КОНСУЛЬТАЦІЙ ПРОДАВЦІВ.

Не бажаючи нікого образити, слід визнати, що купувати сейфи, ґрунтуючись на консультаціях продавців, можна у дуже поодиноких випадках. І річ не лише в тому, що вони є зацікавленими особами. Основна причина - не існує виду освіти, яка готує фахівців із виробництва, експлуатації та ремонту сейфів. На цю тему немає підручників чи довідників. Стандарти, як зазначалося вище, не визначають конструкції – там наводяться методи випробувань, а технічні рішення, які дозволяють їх успішно пройти, залишаються на розсуд виробників. Тобто, виробництво сейфів ґрунтується, виключно, на досвіді людей, які ціною багаторічних спроб та помилок, домагаються необхідних захисних характеристик. Фактично, інформація передається «з вуст в уста». Виникає просте питання – звідки продавець магазину може знати про реальні захисні характеристики сейфів і чи можна повністю довіряти його твердженням? У цьому випадку ціна помилки дуже висока.

ВАРТІСТЬ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ З ВИБОРУ СЕЙФІВ У КВАРТИРИ, ОФІСИ АБО БАНКИ.

Вартість надання консалтингових послуг з вибору сейфів залежить від обраного способу їх реалізації (з виїздом до замовника або без), матеріальних витрат та витрат часу.

У будь-якому випадку, витрати на консалтингові послуги набагато нижчі втрат від неправильного вибору сейфів.

Як приклад оптимального співвідношення ціни та захисних характеристик сейфів, на сайті створено розділ, в якому зібрані найвдаліші моделі. У разі придбання цієї продукції, консалтингові послуги надаються безкоштовно. КУПИТИ СЕЙФ.

🠔 на головну сторінку