Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів
photo

КОНСУЛЬТАЦІЇ З НОРМАТИВНОЇ БАЗИ, ЯКА РЕГЛАМЕНТУЄ ВИРОБНИЦТВО ТА ЕКСПЛУАТАЦІЮ СЕЙФІВ І СХОВИЩ ЦІННОСТЕЙ.

Без найменших перебільшень можна сказати, що нормативна база, яка визначає виробництво та експлуатацію сейфів і сховищ цінностей, є найскладнішою серед засобів безпечного зберігання (ЗБЗ).

ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО РОЗІБРАТИСЯ В НОРМАТИВНІЙ БАЗІ З ВИРОБНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ СЕЙФІВ І СХОВИЩ ЦІННОСТЕЙ.

За наявності великої кількості часу та бажання, звичайно, можна. Однак, з високою ймовірністю можна стверджувати, що отримана з відкритих джерел інформація буде неповною з наступних причин:

  1. в Україні паралельно діють загальнодержавні та відомчі нормативні бази;
  2. в Україні продаються сейфи імпортного виробництва, виготовлені відповідно до Стандартів країн – виробників;
  3. різні види захисних характеристик (зламостійкість, вогнестійкість, захист від магнітних полів) сховищ цінностей та сейфів регламентуються різними стандартами, які треба застосовувати спільно, поєднуючи в єдину конструкцію;
  4. захисні характеристики сейфів та сховищ цінностей істотно підвищуються, у разі їх використання спільно з іншими охоронними технічними засобами, виробництво та експлуатація яких, у свою чергу, здійснюється відповідно до інших нормативних баз;
  5. чисельні значення класів захисту сейфів і сховищ цінностей, які вони отримали за результатами випробувань згідно різних Стандартів, незважаючи на зовнішню схожість, означають принципово різні рівні захисних характеристик, що може легко ввести в оману;
  6. деякі відомчі документи, що регламентують експлуатацію сейфів та сховищ цінностей, мають гриф «для службового користування».

ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО ВИКОРИСТАТИ НОРМАТИВНУ БАЗУ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА СЕЙФІВ І СХОВИЩ ЦІННОСТЕЙ, НЕ МАЮЧИ ПРАКТИЧНОГО ДОСВІДУ

Якщо відповісти одним словом – ні. Загальнодержавна нормативна база визначає, виключно, вимоги до випробувань та класифікації сейфів та сховищ цінностей. Правила експлуатації регламентуються відомчими документами НБУ, Мінфіну, МВС, тощо. Усі відомчі нормативні бази дуже сильно відрізняються одна від одної. Але вони мають одну спільну рису – регулятори визначають викладені вимоги як мінімальні, перекладаючи відповідальність за наслідки можливих позаштатних ситуацій на керівників підвідомчих структур. Як у цьому випадку приймати рішення, не маючи практичного досвіду, – питання риторичне. Якщо розглядати загальнодержавну нормативну базу, то відносна ясність є у Стандартах з вогнестійкості. Вони написані складною технічною мовою, але повністю визначають порядок проведення випробувань та присвоєння відповідних класів на їх основі. Стандарти щодо визначення класів зламостійкості набагато менш конкретні. Вони не описують методики проведення випробувань. Там наводяться списки всіх існуючих інструментів для зламу із присвоєнням кожному із них емпіричних коефіцієнтів. Класи зламостійкості визначаються в результаті руйнівних випробувань за формулою, що враховує коефіцієнти застосованих інструментів та часу їх використання. Вибір інструментів для конкретного випадку та програма випробувань відповідно до вимог Стандартів визначається випробувальною лабораторією, виходячи з накопиченого досвіду. Таким чином, з цієї тези випливає однозначний висновок – без великого практичного досвіду самостійно застосувати чинну нормативну базу для виробництва неможливо.

ВАРТІСТЬ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ З НОРМАТИВНОЇ БАЗИ, ЯКА РЕГЛАМЕНТУЄ ВИРОБНИЦТВО ТА ЕКСПЛУАТАЦІЮ СЕЙФІВ І СХОВИЩ ЦІННОСТЕЙ.

Консалтингові послуги можуть надаватись на основі матеріалів замовника або з виїздом на об'єкт. Вартість консалтингових послуг залежить від обсягу виконуваних робіт та розраховується індивідуально.

У будь-якому випадку, вартість консалтингових послуг у багато разів менша, ніж втрати від неправильного застосування нормативних баз, що регламентують виробництво та експлуатацію сейфів і сховищ цінностей.

🠔 на головну сторінку