Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів
photo

КОНСАЛТИНГОВІ ПОСЛУГИ З НОРМАТИВНОЇ БАЗИ, ЩО РЕГЛАМЕНТУЄ ВИРОБНИЦТВО ТА ЕКСПЛУАТАЦІЮ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ

Нормативна база, яка регламентує виробництво та експлуатацію кулетривких конструкцій, є найбільш важливою для неухильного застосування серед усіх засобів інженерно-технічної укріпленості (ІТУ).

Основне призначення кулетривких конструкцій – захист людей від ураження вогнепальною зброєю. Тому правильно виготовлені кулетривкі конструкції можуть врятувати життя власнику, а неправильно виконані – призвести до летальних наслідків і можливого тюремного терміну для виробника.

ПРО ЯКІ КУЛЕТРИВКІ КОНСТРУКЦІЇ ЙДЕ МОВА.

Відразу необхідно зазначити, що мова не йде про кулетривкі конструкції військового призначення – бронежилети, елементи захисту вогневих точок, тощо. Консалтингові послуги надаються стосовно видів продукції, які використовуються для захисту людей у банках, на підприємствах, у житлових будинках та квартирах.

ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО РОЗІБРАТИСЯ В НОРМАТИВНІЙ БАЗІ З ВИРОБНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ.

За наявності великої кількості часу та бажання, звичайно, можна. Однак, практичний результат від цього буде не дуже значущим з наступних причин:

  1. в Україні нормативна база з випробувань та сертифікації кулетривких конструкцій чітко регламентує вимоги до скла, дверей, вікон та жалюзів. Інші види захисних виробів – кулестійкі перегородки, передавальні модулі, тощо не прописані в Державних Стандартах. Також там не описані способи стикування виробів між собою. Хоча, саме там може бути простріл.
  2. в Україні порядок вибору та застосування кулетривких конструкцій описано лише для банківських установ. При цьому, як не дивно, НБУ, як альтернативу використанню кулестійких конструкцій, дозволяє обладнати робочі місця касирів автоматичними касовими машинами, які знижують ймовірність несанкціонованого доступу до грошей на робочому місці. Такий підхід вносить суттєву плутанину та порушує логіку застосування засобів інженерно – технічної укріпленості – що підлягає захисту цінності чи людина? При цьому інші відомства взагалі не приділили увагу розробці цілісних нормативних баз для своїх підрозділів – лише часткові рекомендації;
  3. Державні Стандарти України передбачають використання під час випробувань зброї та боєприпасів, аналогічних зразкам СРСР;
  4. ефективність застосування кулетривких конструкцій суттєво підвищується вразі їх використання спільно з іншими охоронними технічними засобами, виробництво та експлуатація яких, у свою чергу, здійснюється відповідно до інших нормативних баз;
  5. класи кулетривкості, присвоєні конструкціям, не дають відповіді на питання про реальний рівень захисних характеристик при застосуванні відмінних від зазначених у Стандартах боєприпасів та дистанцій стрільби, що може легко ввести в оману;
  6. деякі відомчі документи, які регламентують застосування кулетривких конструкцій, мають гриф «для службового користування».

ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО ВИКОРИСТАТИ НОРМАТИВНУ БАЗУ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ, НЕ МАЮЧИ ПРАКТИЧНОГО ДОСВІДУ.

Якщо відповісти одним словом – ні. Загальнодержавна нормативна база визначає, виключно, вимоги до випробувань та класифікації кулетривкості скла, вікон, дверей та жалюзів. Вимоги до експлуатації регламентуються окремими відомчими документами, мають неповний і суперечливий характер. Правила застосування захисних конструкцій для приватних користувачів взагалі не розроблені. Крім того, випробування із застосуванням вогнепальної зброї, завжди носять закритий для сторонніх прядок. Разом з прострілом дослідних зразків вивчаються питання утворення осколків, які можуть вразити людей. Таким чином, з описаного вище, слідує однозначний висновок - без великого практичного досвіду, самостійно використати нормативну базу для організації виробництва, неможливо.

ВАРТІСТЬ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ З НОРМАТИВНОЇ БАЗИ ДЛЯ КУЛЕТРИВКИХ КОНСТРУКЦІЙ.

Консалтингові послуги можуть надаватись на основі матеріалів замовника або з виїздом на об'єкт. Вартість консалтингових послуг залежить від обсягу виконуваних робіт та розраховується індивідуально.

У будь-якому випадку вартість консалтингових послуг у багато разів менша, ніж втрати від неправильного застосування нормативних баз, що регламентують виробництво та експлуатацію кулетривких конструкцій, особливо з урахуванням того, що ціна питання – людське життя.

🠔 на головну сторінку