Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів

ПРИДБАТИ СЕЙФИ, ЯКІ РЕКОМЕНДОВАНІ КОНСАЛТИНГОВИМ ЦЕНТРОМ «СТАЛЕВИЙ КУПОЛ»

Консалтинговий центр «СТАЛЕВИЙ КУПОЛ» пропонує покупцям сейфів унікальний алгоритм, який дозволяє зробити вибір конкретної моделі сейфу для необхідних умов експлуатації без зайвих витрат часу на консультації фахівців та вивчення технічної інформації. Якщо сформулювати в кількох словах – консалтинговий центр відібрав сейфи з підтвердженими захисними характеристиками, оцінив їхню відповідність реальним умовам експлуатації та зазначив у вигляді чисельних значень поряд із фотографіями сейфів на сайті. Чим захисні характеристики вищі – тим більший індекс.

Якщо Ви бажаєте придбати сейфи, рекомендовані консалтинговим центром "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ" клікніть ПРИДБАТИ СЕЙФ.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ПОКУПЦІВ, ПРО ЯКУ НЕ ЗНАЮТЬ НАВІТЬ ДОСВІДНЧЕНІ ПРОДАВЦІ

Найбільша проблема, з якою стикаються покупці, – повна відсутність інформації про те, який рівень захисту забезпечує конкретна модель сейфу від пожежі чи крадіжки. У цьому немає провини продавців. Стандарти Євросоюзу визначають порядок проведення випробувань та присвоєння сейфам класів вогнестійкості та зламостійкості. При цьому, жоден з нормативних документів не визначає, який клас сейфу обрати для конкретних умов експлуатації і як конвертуються зламостійкі характеристики сейфів, хоча б частково, у вогнестійкі, і навпаки. Для вирішення цієї проблеми розраховані індекси захисних властивостей сейфів.

Індекси захисних властивостей сейфів розраховуються на підставі даних результатів випробувань, зазначених у сертифікатах відповідності сейфів та експертного аналізу конструкцій конкретних моделей сейфів.

Індекс захисту від пожежі виражає у відсотковому відношенні достатність захисних характеристик сейфу для безпечного зберігання документів протягом часу, необхідного для гасіння середньостатистичної побутової пожежі (зниження температури нижче 170 градусів за Цельсієм).

Індекс захисту від зламу виражає у відсотковому відношенні достатність захисних характеристик сейфу для безпечного зберігання цінностей протягом часу, необхідного для реагування на спробу несанкціонованого доступу.

Найчастіше, на момент покупки сейфу не відомо, яка з загроз – пожежа чи крадіжка, становить більшу небезпеку. Отже, їх можна вважати рівноймовірними. Тому сумарний індекс захисних властивостей сейфу визначається як сума індексів захисту від пожежі та захисту від зламу.

Сумарний індекс захисних властивостей сейфу – це універсальний показник, що відображає здатність сейфу безпечно зберігати документи та цінності у разі пожежі чи крадіжки із застосуванням інструментів для зламу, що дозволяє покупцеві легко зробити вибір потрібної моделі для використання у житлових чи офісних приміщеннях.

Індекси захисних властивостей сейфів дозволяють легко порівнювати між собою різні моделі сейфів одного або кількох брендів.

Сумарний індекс, присвоєний конкретному сейфу, дозволяє співвіднести його захисні характеристики щодо одночасної протидії пожежі та зламу, із сумою цінностей, що зберігаються, і місцем експлуатації. Для цього, залежно від чисельних значень індексів, сейфи поділяються на чотири категорії:

Значення сумарних індексів захисних властивостей сейфів Категорія сейфів Застосування
більше 300 сейфи високої безпеки зберігання цінностей та важливих документів у міських та заміських приміщеннях
від 150 до 299 сейфи середньої безпеки зберігання цінностей та важливих документів у міських приміщеннях
від 0 до 149 сейфи початкового рівня безпеки зберігання невеликих сум грошей та відновлюваних документів
індекс не присвоєно шафа металева зберігання відновлюваних документів

Для зручності покупців індекси захисних властивостей сейфів наведені на сайті у вигляді зрозумілих символів.

Бажаючі придбати сейфи, які рекомендовані консалтинговим центром «СТАЛЕВИЙ КУПОЛ», можуть перейти за посиланням ПРИДБАТИ СЕЙФ.

Для охочих докладніше ознайомитися, яким чином сейфам присвоюються чисельні значення індексів та як вони відображають безпеку зберігання цінностей у реальних умовах, нижче наведено докладний опис.

ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ІНДЕКСІВ ЗАХИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СЕЙФІВ

Мене звуть Сергій Михайлович Фрідлянд. Я засновник підприємства "БАНКСПЕЦЗАХИСТ". У 2022 році виповнилося 30 років, як я займаюся виробництвом та реалізацією засобів безпечного зберігання цінностей. Я знаю все про захисні характеристики сейфів, як вони випробовуються, класифікуються та сертифікуються. Я знаю все про сейфові замки. Я вивчив нормативну базу України та Євросоюзу. Я автор 34 статей з цих тем. До мене звертаються за консультаціями співробітники правоохоронних органів та служб безпеки різних організацій.

Я так багато розповів про себе не з метою самореклами – це преамбула до питання, в якому складному становищі опиняються покупці сейфів, які бажають зробити свідомий вибір. Фактично, вони повинні прочитати безліч статей, вивчити найскладніші стандарти, розібратися з класами вогнестійкості та зламостійкості, порівняти характеристики різних моделей, і, що найскладніше - спрогнозувати, як сейф виконуватиме свої захисні функції в реальних умовах експлуатації. Виникає просте запитання - якщо у мене, профільного фахівця, на освоєння та аналіз цього масиву інформації пішли роки, як покупці можуть ухвалити правильні рішення в короткий проміжок часу? Фактично, вони змушені обирати сейфи, володіючи лише поверхневими знаннями, або користуватися послугами продавців – консультантів. При цьому зміст та об'єктивність консультацій мають бути прийняті на віру.

До перелічених проблем вибору потрібної моделі сейфу слід додати ще два дуже важливі фактори:

 1. на відміну від інших товарів, при купівлі сейфу покупець не може перевірити його споживчі властивості – вони проявляють себе лише під час критичної ситуації – пожежі або зламу;
 2. захисні характеристики будь-якого сейфу визначаються двома складовими – вогнестійкість (захист від пожежі) та зламостійкість (захист від зламу із застосуванням інструментів). Навіть якщо обидві властивості підтверджені сертифікатами, для вибору конкретної моделі сейфа не вистачає інформації. Класи сейфів – це емпіричні величини, які визначаються шляхом випробувань. Вони мають лише опосередковане відношення до оцінки достатності захисних характеристик сейфу для конкретних умов експлуатації. Крім того, сертифікати не дають відповіді на питання, якою мірою вогнестійкий сейф здатний захищати цінності від зламу, і, навпаки, наскільки зламостійкий сейф здатний протидіяти небезпечним факторам пожежі. Цієї інформації немає в паспорті продукції, і на це питання не зможе відповісти жоден продавець.

Природним виходом із цієї ситуації стала розробка алгоритму оцінки комплексу захисних характеристик сейфів, з присвоєнням кожній моделі чисельного значення, яке отримало назву «СУМАРНИЙ ІНДЕКС ЗАХИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СЕЙФУ». Це інструмент, завдяки якому кожен покупець може швидко обрати сейф, який відповідає його потребам та виділеному бюджету.

Сумарний індекс відображає спроможність сейфу одночасно протидіяти пожежі та зламу у конкретних умовах експлуатації. Він обчислюється простим складанням індексу захисту від пожежі та індексу захисту від зламу. Методики розрахунку індексів викладено нижче. Вони враховують дані сертифікатів та експертну оцінку конструкцій. Нижче також наведено простий спосіб коригування індексів для нестандартних умов експлуатації сейфів.

ІНДЕКС ЗАХИСТУ ВІД ПОЖЕЖІ

При розрахунку індексів захисту від пожежі вогнестійких сейфів (сертифікованих за ДСТУ EN 1047 – 1 та ДСТУ EN 15659) та зламостійких сейфів (сертифікованих за ДСТУ EN 1143-1 та ДСТУ EN 14450), їх здатність захищати документи співвіднесена із середньостатистичним часом зниження температури в зоні гасіння пожежі до 170 град Цельсія – 50 хвилин. Нижче наводяться діаграми.

img

ІНДЕКС ЗАХИСТУ ВІД ЗЛАМУ

При розрахунку індексів захисту від зламу вогнестійких сейфів (сертифікованих за ДСТУ EN 1047 – 1 та ДСТУ EN 15659) та зламостійких сейфів (сертифікованих за ДСТУ EN 1143-1 та ДСТУ EN 14450), їх здатність протидіяти несанкціонованому доступу співвіднесена із середньостатистичним часом реагування – 6 хвилин. Нижче наводяться діаграми.

img

СУМАРНИЙ ІНДЕКС ЗАХИСНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ СЕЙФУ

Індекс захисних властивостей сейфу визначається як сума індексів захисту від пожежі та захисту від зламу. Цей показник виражає здатність одночасно протидіяти небезпечним факторам пожежі та крадіжці із застосуванням інструментів для зламу. Нижче наводяться діаграми.

img

Примітки:

 1. Колір позначає категорію сейфів за рівнем захисних характеристик:
  • – сейфи високої безпеки,
  • – сейфи середньої безпеки,
  • – сейфи початкового рівня безпеки .
 2. Наявність касового відсіку додає, в середньому, 2% до індексу захисту від пожежі та 5% до індексу захисту від зламу. Це може враховуватися при покупці, але для зручності сприйняття інформації про товар на сайті, цими показниками умовно нехтують.
 3. Кожен покупець має можливість виконати індивідуальне коригування індексів захисту від пожежі, зламу та сумарного індексу з урахуванням реальних умов експлуатації сейфів. Наприклад, прогнозований час гасіння пожежі на конкретному об'єкті, за даними покупця, становить не 50, а 70 хвилин, або час реагування на несанкціонований доступ не 6, а 20 хвилин. У цьому випадку індикаторні лінії на діаграмах зміщуються на відповідний часовий інтервал, і вибір моделі сейфу виконується з урахуванням коригування.
 4. Якщо сейф має одночасно сертифікати вогнестійкості та зламостійкості (вогне-зламостійкі сейфи), його сумарний індекс захисних характеристик визначається як більше із значень у лівій та правій частинах останньої діаграми.

Бажаючі придбати сейфи, які рекомендовані консалтинговим центром «СТАЛЕВИЙ КУПОЛ», можуть перейти за посиланням ПРИДБАТИ СЕЙФ.

🠔 на головну сторінку