Консалтинговий центр "СТАЛЕВИЙ КУПОЛ"
консультації щодо безпечного зберігання цінностей та технічного укріплення об'єктів
photo

КОНСАЛТИНГОВІ ПОСЛУГИ ІЗ ВИБОРУ ВХІДНИХ «БРОНЕДВЕРЕЙ» У КВАРТИРИ ТА ОФІСИ

Напевно, немає більш неправильного терміну серед засобів інженерно-технічної укріпленості об'єктів, ніж «бронедвері». У цьому розділі він застосований виключно через те, що продавці даного товару привчили своїх покупців користуватися саме такою термінологією. Двері не можуть бути «броньованими». Вони можуть бути захисними протиударними та/або зламостійкіми та/або кулетривкими та/або протипожежними. Термін «бронедвері» - не більше ніж рекламний трюк, який часто маскує відсутність регламентованих захисних характеристик.

СПЕЦИФІКА ВИБОРУ ВХІДНИХ «БРОНЕДВЕРЕЙ»

Головна складність у виборі вхідних «бронедверей» полягає у повній відсутності культури їхнього споживання. Попит визначає пропозицію. Відсутність чіткого розуміння покупцями, які технічні характеристики перетворюють вхідні двері на захисну конструкцію, дозволяють продавцям «на пальцях» вихваляти свою продукцію.

Ринок «бронедверей» в Україні, по-своєму, унікальний. На ньому мирно співіснують різні види продукції - кустарно виготовлені в гаражах металоконструкції оздоблені дерматином, дивовижної краси сталеві двері заводського виготовлення, які не мають захисних характеристик і двері з регламентованими захисними властивостями. Розкид цін теж здатний поставити покупця в безвихідь. Без спеціальної підготовки дуже складно розібратися – за що варто платити, а без чого можна обійтись.

Дуже складним напрямом при ухваленні рішення стосовно купівлі конкретної моделі вхідних захисних дверей є замки. Їхня різноманітність просто вражає - ключові, кодові, мультисистемні, з дистанційним відкриттям, біометричні, тощо. На тлі повної відсутності підтверджених захисних характеристик у цьому питанні теж доводиться визначатися «на око» або довіряти продавцям «на слово».

Ще одна проблема – вибір дверної фурнітури. Ручки, механічні дотягувачи, вічка, тощо. Помилки у виборі тут не настільки критичні, але здатні перетворити експлуатацію дверей на справжнє жахіття.

І «вишенька на торті» - так само, як і при покупці сейфів, переконатися, що вхідні двері здатні забезпечити захист, можна тільки після настання критичної ситуації. У будь-який інший час, «бронедвері» - це просто вхідні двері до приміщення. Цілком очевидно, що жоден покупець, ні технічно, ні організаційно не може перевірити заявлені захисні характеристики «бронедверей», оскільки це пов'язано з необхідністю їх часткової або повної руйнації. Залишається тільки вірити продавцям та описам на їхніх сайтах.

ЧИ МОЖНА САМОСТІЙНО ВИБРАТИ ВХІДНІ «БРОНЕДВЕРІ» ДЛЯ БУДИНКІВ АБО ОФІСІВ НА ПІДСТАВИ ЗАЯВЛЕНИХ ТЕХНІЧНИХ ХАРАКТЕРИСТИК

Теоретично – можна. Насправді – дуже складно.

Насамперед це пов'язано з тим, що більшість «бронедверей» випускаються без урахування вимог будь-яких нормативних документів. З одного боку, такий підхід можна виправдати повним моральним застарінням стандартів, які регламентують виробництво вхідних металевих дверей – всім відомо, що 100 відсотків покупців нерухомості у новобудовах змушені замінювати вхідні двері до своїх квартир. З іншого боку – це вносить безлад в процеси виробництва та експлуатації цих виробів.

Яким же має бути підхід до самостійного вибору «бронедверей»? Необхідно виписати на аркуш паперу всі фактори, яким двері повинні протидіяти та попросити продавця (виробника) пояснити, яким чином запропоновані двері реалізують захист від цього впливу. Тобто, від загальних фраз, треба перейти до чіткої конкретики. Наприклад, які конструктивні рішення у конкретній моделі дверей протидіють самоімпресії, бампінгу, «кілєчому ножу», гідравлічному домкрату, вибиванню замків, зрубанню броненакладок, тощо.

Звичайно, такий підхід вимагає наявності вільного часу та бажання розібратися в тонкощах роботи «ведмежатників» та «шніферів». За умови хорошого збігу обставин, за кілька місяців, цю інформацію можна вивчити. Але ймовірність помилки все одно залишається дуже високою. Тому, як правило, все закінчується консультацією продавця дверей.

ЧИ МОЖНА КУПУВАТИ ВХІДНІ «БРОНЕДВЕРІ», ГРУНТУЮЧИСЬ НА КОНСУЛЬТАЦІЯХ ПРОДАВЦІВ

Не бажаючи нікого образити, слід визнати, що купувати вхідні захисні двері, ґрунтуючись на консультаціях продавців, можна у дуже поодиноких випадках. І річ не лише в тому, що вони є зацікавленими особами. Основна причина полягає в тому, що не існує виду освіти, який готує фахівців із виробництва, експлуатації та ремонту захисних дверей. На цю тему немає підручників чи довідкової літератури. Навіть Стандарти не визначають конструкції – там наводяться методи випробувань, а технічні рішення, які дозволяють успішно їх пройти, залишаються на розсуд виробників. Тобто, виробництво захисних дверей ґрунтується виключно на досвіді людей, які ціною багаторічних спроб та помилок, домагаються необхідних захисних характеристик. Фактично, інформація передається «із вуст в уста». Виникає просте питання – звідки продавець магазину може знати про реальні захисні характеристики дверей і чи можна повністю довіряти його твердженням? У цьому випадку помилка коштує дуже дорого.

Деякі великі державні структури розробляють власні відомчі вимоги до вхідних захисних дверей. Наприклад, Національний банк України, Міністерство Фінансів, Міністерство Юстиції та Міністерство Внутрішніх Справ. Ці документи дуже сильно відрізняються між собою. Тому, під час купівлі захисних дверей для організацій, що входять до систем вищезгаданих структур, дуже важливо дотриматись нормативних вимог. І тут, знову на перше місце виходять практичні знання консультанта. З іншого боку, досвідчений консультант може не «винаходити колесо» при виборі захисних дверей для будинку чи офісу – значно правильніше використовувати узагальнений досвід відомчих нормативних баз, тому що він базується на систематизації великого обсягу інформації про необхідні захисні характеристики дверей для різних умов експлуатації.

ВАРТІСТЬ КОНСАЛТИНГОВИХ ПОСЛУГ ІЗ ВИБОРУ ВХІДНИХ «БРОНЕДВЕРЕЙ» У КВАРТИРИ ТА ОФІСИ

Вартість надання консалтингових послуг стосовно вибору вхідних захисних дверей залежить від обраного способу їх реалізації (з виїздом до замовника або без), матеріальних витрат і витрат часу.

Консультант може порадити виробника дверей, захисні властивості яких відповідають умовам експлуатації на об'єкті замовника. Іншим варіантом вирішення проблеми є допомога у переговорах з постачальником, якого обрав покупець, з метою приведення у відповідність захисних характеристик конкретної моделі дверей до умов їх експлуатації.

У будь-якому випадку, витрати на консалтингові послугу у багато разів нижчі від втрат після невірного вибору захисних дверей, особливо, якщо ціною питання є життя та здоров'я їх власника.

🠔 на головну сторінку